Instalacje technologiczne stworzone dla Twojej firmy

Relokacja maszyn

Pakujemy, przewozimy, montujemy

Relokacja maszyn w dowolnym kontekście to żmudny i długotrwały proces, który wymaga planowania, dogłębnej wiedzy i specjalistycznego sprzętu, który może być trudny do zdobycia. Pomagamy przedsiębiorcom przejść przez procesy zmiany lokalizacji, zakupu specjalistycznego sprzętu czy kompleksowej reorganizacji przedsiębiorstwa.

Relokacja maszyn jako sposób na lepszą jakość pracy

Relokacja maszyn i urządzeń może okazać się niezbędna kiedy:
  • Obecna przestrzeń stała się zbyt mała
  • W starej lokalizacji brakuje infrastruktury
  • Chcesz zbliżyć się do klientów, aby generować większy zysk
  • Regulacje środowiskowe sprawiają, że produkcja jest zbyt trudna
  • Koszty prowadzenia działalności w starej lokalizacji znacznie wzrosły
  • Kiedy potrzebujesz przetransportować nowy sprzęt
  • W obecnej siedzibie niezbędna jest zmiana miejsc maszyn i urządzeń

Bez względu na powody relokacji maszyn i urządzeń w zakładzie produkcyjnym, ważne jest, aby wiedzieć, że przeprowadzka jest to ogromne przedsięwzięcie obarczone ryzykiem i zawiłościami. Współpraca z profesjonalną firmą pozwala uniknąć potencjalnych pułapek związanych z przenoszeniem maszyn i pomóc w pomyślnym zrealizowaniu potrzeb związanych z relokacją w określonym czasie.

Nasz zespół ekspertów, poradzi sobie na każdym etapie Twojej przeprowadzki. Pomożemy zminimalizować wiele kosztów i komplikacji związanych z przeprowadzką na dużą skalę. Pomagamy zapewnić bezpieczną i płynną relokację, dzięki czemu Twój zakład nie straci dni (a nawet tygodni) produkcji.

5 kroków prawidłowo przeprowadzonej relokacji maszyn

Krok 1. Zrozumienie rzeczywistego rozmiaru projektu relokacji maszyn

Pomagamy zebrać listę sprzętu i urządzeń pomocniczych, które należy przenieść. Określamy wagę, wielkość, rodzaj sprzętu, który będzie potrzebny to tego by bezpiecznie przenieść maszyny. Określamy terminy, szacujemy koszty. Duże systemy i elementy przemysłowe mogą wymagać wytrzymałych łyżew maszynowych, dźwigów, usług podnoszenia oraz odpowiednich rozmiarów i wyposażonych ciężarówek lub innych poruszających się pojazdów. Chociaż małe urządzenia elektroniczne, mogą nie wymagać ciężkiego sprzętu do przenoszenia, będą wymagały wiedzy fachowej od ekspertów technologicznych po elektryków, ponieważ wiele przeprowadzek wymaga demontażu i konfiguracji sprzętu.

Krok 2. Demontaż i pakowanie maszyn pod relokację

Przeprowadzamy demontaż maszyn, odłączanie od mediów i instalacji. Właściwe zapakowanie sprzętu jest niezbędne do sprawnego procesu relokacji. Dopasowujemy rodzaj wykorzystywanych przez nas zabezpieczeń lub kontenerów transportowych do różnych form przewozu. Jesteśmy w stanie zapewnić transport samochodowy, kolejowy, lotniczy lub morski. Jest to absolutnie niezbędne, jeśli przenosisz sprzęt maszynowy za granicę Nasi eksperci ds. relokacji szybko dostosują się do Twojego środowiska i zastosują wszelkiego rodzaju sprzęt potrzebny do prawidłowego zapakowania Twoich maszyn w bezpieczny i terminowy sposób.

Krok 3. Bezpieczeństwo zawsze ma znaczenie

Relokacja maszyn i urządzeń jest wykonywana przy zachowaniu wszelkich, niezbędnych standardów bezpieczeństwa. Odpowiednio zabezpieczamy sam sprzęt ale również ograniczamy udział pracowników w całym procesie. Posiadamy wszelkie niezbędne ubezpieczenia i licencje.

Krok 4. Załadunek i transport

Wykorzystujemy nowoczesne, niezawodne urządzenia i rozwiązania które pozwalają na bezpieczny i optymalny transport maszyn przemysłowych do docelowej lokalizacji. Uczestniczymy z pełnym zaangażowaniem na każdym nawet z pozoru najdrobniejszym etapie relokacji.

Krok 5. Podłączenie i uruchomienie

Finalnie podłączamy i uruchamiamy urządzenia i maszyny, przetransportowane w nowe miejsce. Jesteśmy w stanie przeprowadzić relokację maszyn i urządzeń nawet w toku produkcji, bez pełnego wyłączenia wszystkich modułów. Dzięki odpowiedniej koordynacji, ścisłej współpracy oraz optymalnemu zarządzaniu czasem cały proces przenoszenia maszyn może odbyć się bez oddziaływania na klientów. Każde zlecenie realizujemy od projektu i koncepcji, aż po wykończenie i montaż. Pozostajemy w stałym kontakcie. Tworzymy dla naszych klientów unikalne rozwiązania, „szyte na miarę” potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Masz pytania?

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Wystarczy, że zostawisz Swój kontakt a nasz przedstawiciel odezwie się w ciągu 24h.

Dziękujemy, wkrótce się do Ciebie odezwiemy